top of page

JOIN UP certyfikowany kurs Monty Roberts
10-12 listopada 2023

kurs 3 dni - moduł 2 (jest też częścią z kursu Podstawowego Introductory Horsemanship)

Więź z koniem to niesamowite uczucie zaufania i bliskości, które daje nam nie tylko ogromną satysfakcję i cudowne emocje, ale także owocuje łatwością w pracy, treningu i codziennym życiu z koniem.

IMG_5174.JPG

Kurs Join Up 3 dni 

Podczas kursu dowiesz się jak widzieć świat oczami konia. Przez 3 dni wprowadzimy Cię w podstawy Equus - języka koni, bezgłośnego systemu komunikacji opartego na mowie ciała. Dowiesz się, jak budować skuteczną komunikację z koniem i relację opartą na zaufaniu i partnerstwie dzięki Join Up, bez użycia siły, przemocy, przymusu.

 

Dzięki zajęciom teoretycznym, pokazom, praktycznej pracy z końmi i dyskusji uzyskasz szeroką wiedzę z zakresu psychologii koni. Zajęcia praktyczne z końmi pozwolą Ci na udoskonalenie relacji i zrozumienia koni, ich natury, psychiki i systemu komunikacji.

 

Czego dowiesz się na kursie:

  • jak uczą się konie

  • o Equus - czyli naturalnym systemie komunikacji koni i jak możemy go używać, aby budować partnerską relacje z koniem, opartą na zaufaniu i szacunku

  • jak używać kantara Dually w treningu koni oraz użycie presji i odpuszczenia

  • o procesie Join Up czyli połączenia w koniem

  • jak możemy kierować koniem i powodować jego ruch tylko za pomocą naszego body language, mowy ciała

  • i dużo więcej

Ten kurs może być traktowany jako samodzielny kurs, lub jako część całego Kursu Podstawowego Horsemanship Monty Roberts (Introductory Course of Horsemanship), który składa się z 4 modułów. Moduły należy ukończyć w max odstępie 1 roku każdy, zaś wszystkie moduły należy ukończyć w przeciągu max 3 lat, aby uzyskać możliwość przystąpienia do egzaminu końcowego (nie ma obowiązku przystępować do egzaminu-to jest Twój wybór).

Kurs Podstawowy Horsemanship daje dogłębną wiedzę o metodzie Monty Roberts’a, zarówno teoretyczna, jak i praktyczną.

 

Po ukończeniu kursu 4 modułów otrzymasz również podręcznik oraz możliwość dalszego udoskonalania Twoich umiejętności pod okiem certyfikowanego instruktora, wysyłając video z Twojej pracy z końmi, otrzymasz nasze wsparcie i wskazówki.

 

Na kurs Join Up możesz przyjechać ze swoim koniem, lub pracować z naszymi końmi.

Koszt:  kurs Join Up 3 dni - 2950 zł

boks - 50 zł/dzień

jest możliwość noclegu na miejscu

 

Info i zapisy: 

magdastanik@yahoo.com

 

tel. 794 352 048

Lokalizacja:  Stajnia Foresta k. Wrocławia

Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania kursu lub zmiany jego terminu

Prowadząca:
Magdalena Stanik - trenerka, behawiorystka koni, certyfikowana instruktorka Monty Roberts'a, z zamiłowania ujeżdżeniowiec, hodowczyni koni, prowadzi swoją Stajnię Foresta pod Wrocławiem.
Od 2010 roku szkoli się u samego Monty Robertsa w USA. Pracowała m.in z dzikimi mustangami w Kalifornii, nie mającymi wcześniej kontaktu z człowiekiem, przygotowując je do pracy z ludźmi i pod siodłem.

Pracuje z końmi metodami “non violent”, bez przemocy i użycia siły, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań i praktycznej wiedzy zdobytej od największych autorytetów na świecie. Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i skuteczna komunikacja bez stresu. 
Pomaga koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach jeździeckich i w różnych sytuacjach, jak też radzić sobie z nowymi trudnymi wyzwaniami. 
Szkoli konie i ludzi, bardzo chętnie dzieląc się wiedzą i umiejętnościami.

Galeria

bottom of page